WYSZUKIWARKA

Już wkrótce - nowości w naszej ofercie szkoleniowej

Szkolenia otwarte

ABC PRAWA PRACY
Celem szkolenia jest:

  • zapoznanie Uczestników (pracowników, pracodawców i przyszłych pracowników) z zagadnieniami w prawie pracy oraz podstawowymi zasadami regulującymi stosunek pracy
  • nabycie oraz poszerzenie posiadanej wiedzy z zakresu prawa pracy i praktycznego podejścia w codziennej pracy

Szkolenie adresujemy do:

  • pracowników działów kadrowych i personalnych
  • osoby zarządzające zespołami ludzi
  • właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę
  • wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy na temat prawa pracy

Metodyka szkoleń:
  • wykład interaktywny
  • prezentacja w programie PowerPoint
  • praca na dokumentach: stosunek pracy (wzory umów), ewidencja urlopów, dokumentacja pracowników, dokumentacja pracodawców, dokumenty wypadków przy pracy i chorób zawodowych
  • praca indywidualna i w grupach
  • analizy przypadków, panel dyskusyjny, wymiana zdań pomiędzy uczestnikami zajęć

  • ABC PRAWA PRACY
    • zawarcie umowy o pracę
      • treść umowy
      • forma umowy o pracę (czas określony, nieokreślony, na zastępstwo, okres próbny)
      • rodzaje umów o pracę
    • charakterystyka umów cywilno-prawnych
      • umowa zlecenia
      • umowa o dzieło
      • umowa agencyjna
      • kontrakt menadżerski
  • PRACODAWCA I PRACOWNIK
    • obowiązki pracodawcy i pracownika
    • odpowiedzialność pracownika za naruszenie obowiązków pracowniczych
    • odpowiedzialność pracodawcy za wykroczenia przeciwko prawom pracownika
    • czas pracy
      • wymiar etatu
      • norma tygodniowa i dzienna
      • czas pracy w godzinach nadliczbowych
      • ewidencjonowanie czasu pracy
      • przestój w pracy
      • polecenie dyżuru
  • WYNAGRODZENIE ZA PRACĘ I INNE DOŚWIADCZENIE
    • formy wynagrodzenia
    • składniki wynagrodzenia za pracę
    • dodatkowe składniki wynagrodzenia
    • odprawa rentowa lub emerytalna
    • potrącenia z wynagrodzenia
  • URLOPY PRACOWNICZE
    • urlop bezpłatny
    • urlop wypoczynkowy
      • nowe zasady ustalania urlopu 2010/2011
      • ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, sposoby jego ustalania
    • urlop chorobowy (brak wynagrodzenia za 1 dzień choroby)
    • zasada udzielania pracownikowi urlopu na dni robocze w zamian za pracę w dni ustawowo wolne
  • ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ
    • wypowiedzenie przez pracownika
    • wypowiedzenie przez pracodawcę
    • porozumienie stron
    • z winy pracownika
    • z winy pracodawcy
    • sytuacje, w których pracownik jest chroniony przed wypowiedzeniem
  • ŚWIADECTWO PRACY
    • szczegółowa treść
    • sposób i tryb jego wydawania
  • NADZÓR NAD PRZESTRZEGANIEM PRAWA PRACY – PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY
    • bezpieczeństwo i higiena pracy
    • profilaktyczna ochrona zdrowia
    • szkolenia
  • PRZEPISY PRAWO PRACY W ŚWIETLE ZMIAN 2010/2011
    • omówienie najnowszych zmian w kodeksie pracy

Indywidualne konsultacje z Trenerem w ramach potrzeb.

Zajęcia realizowane są w dwa dni w godzinach:
I dzień - 10.00 - 17.00
II dzień - 9.00 - 16.30

Szczegółowe opisy prowadzącego(ych) szkolenie znajdują się w ofercie przesyłanej drogą mailową lub faksową.

Celem otrzymania oferty prosimy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem (22) 354 60 01.

Cena wynosi: 690,00 zł

RABATY!!!

Przy zgłoszeniu przynajmniej 2 osób z jednej firmy - rabat10%
Przy zgłoszeniu przynajmniej 4 osób z jednej firmy - rabat15%
Przy zgłoszeniu przynajmniej 5 osób z jednej firmy - 6 osobagratis!

Cena obejmuje:udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, poczęstunek wtrakcie trwania zajęć, imienny certyfikat uczestnictwa.

Szkoleniarealizowane są jako program kształcenia ustawicznego, dlategoteż istnieje możliwość otrzymania przez Uczestnikówzaświadczenia ukończenia na druku MEN.

Organizujemy również szkolenia zamknięte w siedzibieZamawiającego lub innym wskazanym miejscu na terenie całegokraju.
Cena szkolenia zamkniętego jest indywidualnie ustalana zKlientem - prosimy o kontakt z Działem Szkoleń, który zprzyjemnością przygotuje indywidualną ofertę dla Państwa.

Proszę o przesłanie dodatkowych informacji o szkoleniu:

Imię i nazwisko

Nazwa organizacji

Telefon